TOURISM TIMES

Devoted to Promote tourism in Nepal

यात्रुको रोजाइमा बजेट एअरलाइन्स

अन्तराष्ट्रिय उडानमा बजेट एअरलाइन्सतर्फ यात्रुको आकर्षण बढेको छ । नेपालमा अन्तराष्ट्रिय उडानको सेवा दिइरहेका २८ वायुसेवामध्ये पाँचवटा बजेट एअरलाइन्सको बजार हिस्सा २८ दसमलब ३३ प्रतिशत पुगेको छ । सन २०१२ को तुलनामा २०१३ मा यस्तो झन्डै पाँच प्रतिशतभन्दा बढीले वृद्धि भएको छ । सन २०१२ मा बजेट एअर लाइनको बजार हिस्सा २३ प्रतिशत थियो ।

टिकट दर महँगो भएका जहाजको बजारसँग प्रतिस्पर्धा गर्न आइपुगेका बजेट एअरलाइन्सको सस्तो भाडाप्रति यात्रु आकर्षति भएका कारण बजार हिस्सा बढेको हो । जेनिथ ग्रुपका प्रबन्ध निर्देशक एवं स्पाइस जेटका जनरल सेल्स एजेन्ट्स (जीएसए) जय देवानले बजेट एअरलाइन्समा यात्रु सन्तुष्ट भएका कारण हिस्सा बढेको बताए ।
विमानस्थलमा क्षमता भन्दा बढी यात्रु
पछिल्लो तथ्याङ्क अनुसार त्रिभुवन अन्तराष्ट्रिय विमानस्थलले क्षमता भन्दा बढी यात्रुलाई उडान तथा अवतरण सेवा दिइरहेको छ । यहाँ धावनमार्गको क्षमता भन्दा बढी तौलका जहाजले सेवा सञ्चालन गरिरहेका छन । वैकल्पिक व्यवस्था नहुँदा यात्रु उडानमा पनि क्षमता भन्दा बढी भइरहेको छ । विमानस्थल २४ सै घन्टा बिनाअवरोध सञ्चालन हुन सकेको अवस्थामा वार्षिक यात्रुक्षमता ८२ लाख रहेको छ । हाल नियमित १८ घन्टा उडन हुँदा ४६ लाख भन्दा बढी यात्रुलाई सेवा दिन सकिएको छ । यसका कारण सेवा प्रभावकारी बन्न सकेको छैन । त्रिभुवन विमानस्थलले हाल वार्षिक ४६ लाख ८२ हजार यात्रुलाई उडान तथा अवतरणको सेवा दिएको छ । सन २०१३ मा ९२ हजार ६ सय उडानमार्फत अन्तराष्ट्रिय उडानमा १ लाख ४० हजार र आन्तरिक उडानका १५ लाख ८२ हजार यात्रुलाई सेवा दिएको विमानस्थल कार्यालयले जानकारी दिएको छ ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on April 17, 2014 by in Uncategorized.
Saujanya Timalsena

It's a reflection of my imagination, creativity, ideas, opinions and thoughts. Personal blog on topics whatever comes to my mind and ones that I feel like writing.

TOURISM TIMES

Devoted to Promote tourism in Nepal

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

WordPress.com News

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d bloggers like this: